Hazır Asfalt

Hazır Asfalt

Temmuz 23, 2022 Kapalı Yazar: Hazır Asfalt

Hazır asfalt nedir? Bildiğiniz üzere asfalt hepimizin hayatında vazgeçilemez bir gereksinimdir. Ulaşım önde olmak üzere çeşitli spor sahalarında, oyun alanları, araba parkları gibi neredeyse her alanda uzun zamandır kullanılmaktadır. Bunun sebeplerini konuşacak olursak kolay uygulanabilirliği çevre dostu olması dayanıklılığı ve tatbikî uzun ömürlü olmasından bahsedebiliriz. Ayrıca Teknolojinin de gelişmesiyle kullanım amaçlarına göre çeşitli asfalt türleri oraya çıkmıştır. Bunlardan en çok tercih edilmesiyle bilinen hazır asfalt birçok açıdan diğerlerinin önüne geçmekte. Kolay hazırlık aşaması ve uygulamasının yanı sıra zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Sonuç olarak soğuk olarak kullanılabilen torba asfalt serim işlemleri oldukça basit olduğu için isteyen herkes kullanabilmektedir. Her şeyden önce çevre dostu olması sebebiyle yaşama önem verir. Her türlü iklim ve trafik koşullarına dayanıklıdır. Ayrıca soğuk asfalt dört mevsimde uygulanabilmektedir.

Hazır Asfaltın Kullanım Alanları

Hazır asfalt gündelik yaşantımızın büyük bir kısmında karşılaşabileceğimiz önemli bir materyal. İşte bu alanlardan bazıları;

  • Çukur ve çatlakların onarılmasında
  • Ulaşım amaçlı yolların tamirinde
  • Basketbol sahaları ,tenis kortları gibi spor amaçlı alanlarda
  • Otoparklarda
  • Hastane, fabrika, okul ve oteller gibi büyük binaların bozulan alanlarını tamir kısmında
  • Yürüyüş yollarında
  • Çocuk parklarında
  • Bisiklet yollarında
  • Mazgal ve baca kenarlarında rahatlıkla kullanılabilirsiniz

Hazır Asfalt Nasıl Kullanılır

Soğuk asfalttan verimli ve uzun ömürlü sonuç almak için öncelikle uygulama yapılan alan sert bir fırça yardımıyla temizlenmekte. Böylece toz ve benzeri materyallerin gitmesi hazır asfaltın daha iyi tutunmasını sağlar. Daha iyi bir yapışma için işlem yapılan yerin içine ve kenarlarına yapıştırıcı emülsiyon sürülmektedir. Torba asfalt alana dökülür. Ardından zemine eşit şekilde yayılması sağlanır. Kompaktör, el tokmağı , kürek gibi araçlar kullanılarak sıkıştırılmakta. İşlem sonrasında rahatlıkla alanı trafiğe açabilirsiniz. Sizede soğuk asfalt yama malzemesi gerekiyorsa endişelenmeyin Göçmen Asfalt Yol olarak soğuk asfaltta öncü firma olduğumuzu sizlerin sayesinde kanıtlamış olduk. Bize daha hızlı ulaşmak için isterseniz iletişime tıklayarak arayabilirsiniz. Bizimle çalışarak, geliriniz sadece önemli olmayacak! Detaylar için iletişime geçerseniz size hizmet edeceğiz.